Розірвання шлюбу при вагітності і наявності дитини до одного року

розлучення при вагітності

Згідно із законодавством України процедура розлучення при вагітності і при наявності дитини до року може бути здійснена тільки у виняткових випадках. Прийняти до розгляду такий позов суд може, якщо один із подружжя вчинив злочинні дії по відношенню до іншого або біологічним батьком дитини визнаний інший чоловік.

Чи може чоловік бути ініціатором розлучення

Відповідаючи на питання, чи може чоловік подати на розлучення, якщо дитині немає року, потрібно розглядатися ситуацію, спираючись на кримінальний кодекс. Якщо чоловік став жертвою кримінального правопорушення, вчиненого дружиною, він може подати на розлучення, не чекаючи, коли дитина народиться або з моменту його появи на світ пройде 12 місяців.

У всіх інших випадках рішення про розлучення має бути спільним або ініціюється жінкою.

Які злочинні дії можуть стати підставою для розлучення

Подати позовну заяву на розлучення в Україні з дитиною до року один з подружжя може в разі залякування, погроз і заподіяння шкоди здоров'ю. До протиправних дій відноситься і залишення чоловіка, маленької дитини в небезпеці. Якщо сторона, що подає на розлучення, зможе надати суду вагомі докази протиправної поведінки відповідача, органи державної влади приймуть заяву про розлучення незалежно від віку дитини.

Як оформити розлучення з дитиною до року, якщо друга сторона проти

Насамперед потрібно скласти заяву для подачі в суд за місцем офіційної реєстрації відповідача. Якщо дитина вже народилася і живе з позивачем, заяву можна подати і за місцем реєстрації заявника. Мати також має право на розгляд позову за адресою проживання в зв'язку зі станом здоров'я та іншими поважними причинами, підтверджується довідкою.

Яка інформація повинна бути в позові:

  • найменування суду;
  • дата і місце реєстрації шлюбу;
  • вимоги подружжя по відношенню один до одного;
  • місце проживання, реєстрації, П.І.Б, контакти подружжя;
  • мотиви для розлучення сім'ї згідно ст.110 СКУ.

Від того, наскільки грамотно буде складено цей документ, залежить подальший перебіг процесу і його результат. Неправильно оформлений позов можуть просто не прийняти до розгляду. Тому, якщо ви не знаєте як і чи можна розлучитися, якщо дитині немає року в Україні, але хочете розірвати шлюб якнайшвидше, зверніться по кваліфіковану допомогу до юриста з сімейного права.

Які документи для розлучення з дитиною до року потрібно додати до заяви

Крім позовної заяви, позивач повинен надати суду свідоцтво про укладення шлюбу, видане в загсі, довідку про склад сім'ї, паспорта обох боків, копію свідоцтва про народження та документи, що дають правову підставу подавати на розлучення при наявності малолітньої дитини віком до 12 місяців:

  • показання свідків;
  • довідки про побої;
  • підтвердження, що чоловік не є біологічним батьком дитини;
  • визнання батьківство іншим чоловіком.

Позивач до заяви може докласти будь-які докази неправомірної поведінки чоловіка. Це можуть бути аудіозаписи, листування або відеоматеріали, що демонструють злочинні дії і загрози другої сторони. Крім того, до основного пакету потрібно докласти квитанцію про оплату судового збору та копії документів для відповідача.

Як довго чекати розлучення з дитиною до року

Суд розглядає позов про розлучення протягом встановленого законодавством часу - 30 днів. Протягом цього періоду заяву про розірвання шлюбу можливо забрати. Якщо одна зі сторін не дає згоду на розлучення, процес може неабияк затягтися. На тривалість розгляду також будуть впливати наявність суперечок про проживання, забезпеченні дитини, розділ майна. Максимально скоротити тривалість процесу розлучення і домогтися успішного результату ви зможете, звернувшись до кваліфікованого юриста.

Юридична допомога «ILP» - ми допоможемо вам розлучитися

Уже понад 20 років ми надаємо кваліфіковану юридичну допомогу сімейним парам, які перебувають на стадії розлучення. Якщо ви сумніваєтеся розведуть чи з дитиною до року, і не знаєте, що потрібно зробити для цього, телефонуйте, ми вам допоможемо - 38 (057) 765-88-88.

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect