Розірвання шлюбу та опіка над дитиною, коли батьки живуть в різних країнах

rastorzheniye braka s inostrantsem v ukraine

Розірвання шлюбу з іноземцем в Україні виробляється у відповідністi до положень чинного законодавства. Самостійно вирішувати питання iз розлученням, оформленням опікою над дитиною - не завжди хороша ідея, особливо у важких, проблемних випадках.

Щоб витратити мінімум часу, зберегти нерви, домогтися потрібних результатів, звертайтеся до професійних юристів. Фахівці ILP займуться розірванням шлюбу з іноземцем в Україні самі, підготують документи, узгодять поточні питання, проведуть переговори.

Опіка над дитиною: різниця понять

В Україні опіка над дитиною має окрему форму державної турботи про неповнолітніх громадян - тих, які залишилися без піклування батьків. В майбутньому опіка забезпечує нормальне виховання, створює умови для розвитку зростання сиріт або тих дітей, біологічні батьки яких були позбавлені прав на їх виховання.

Child Custody - це опіка на мові іноземця, але сенс у терміна буде іншим. Custody - догляд, контроль, утримання дитини, які повинні здійснюватися батьком після судового розгляду. Батько або мати за рішенням суду наділяються повним правом приймати рішення щодо життя дитини - навчання, лікування, переїздів і так далі.

Розірвання шлюбу з іноземними громадянами при наявності дітей і визначенні опіки над ними матиме з цієї причини деякі складності. В Україні мати і батько мають рівні обов'язки, права, незалежно від факту розлучення. Одноосібну опіку громадянин України згідно із законом оформити не може, тільки якщо другий не помер або не був позбавлений батьківських прав (знову ж таки, потрібен суд). Для позбавлення прав доведеться привести вагомі аргументи, особливо якщо врахувати, що ювенальна юстиція в Україні, на відміну від Європи, особливо не працює.

Що робити батькам

Розірвання шлюбу з іноземним громадянином може бути полюбовним - батьки про все відразу домовляться, чи не будуть сперечатися на рахунок виховання, місця проживання дитини. На практиці подібні ситуації рідкість, зате нерівні права при однакових обов'язках - реальність. Рішення зазвичай приймає той батько, з яким живе дитина. Якщо він не згоден йти на діалог, домовлятися, варіант один - судове врегулювання.

Спірні питання при розірванні шлюбу з іноземною особою, коли є дитина і потрібно визначити опіку над ним, вирішуються шляхом укладення нотаріального договору (але тут все одно доведеться домовлятися) або постановою суду. Якщо другий з батьків порушує умови, можна вимагати в суді, щоб дитина з ним не жив взагалі, в деяких випадках - позбавлення прав повністю.

Звертатися в українській суд для розірвання шлюбу з іноземцем може громадянин України і будь-який інший країни. Справа буде розглядатися в регіоні офіційної реєстрації відповідача. Можна подавати позів від імені третьої особи, але при наявності довіреності. Через РАГСи розлучення при наявності дітей не оформлюється, тим більше, не вирішуються питання опіки.

rastorzheniye braka s inostrantsem

Основні питання

Розірвання шлюбу, якщо чоловік іноземець або дружина громадянка іншої держави, часто передбачає не тільки припинення дії офіційного союзу, але і вирішення низки супутніх питань. Основні:

  • місце проживання дитини;
  • повернення дитини від третіх осіб (якщо не батьків);
  • позбавлення батьківських прав;
  • доступ до дитини одного з батьків, місце, час спілкування з ним, варіанти участі;
  • повернення спільної дитини після викрадення одним батьком;
  • усиновлення.

Але найчастіше під час розлучення вирішується питання про те, з ким буде жити дитина. Суддя враховує в першу чергу інтереси дитини, а в другу побажання батьків. Для прикладу - коли малюк або підліток тривалий час живуть в одному місці, відвідують школу, мають друзів і коло інтересів, довести, що їм буде краще в іншій країні, непросто.

Послуги ILP

ILP - команда грамотних юристів з солідним досвідом роботи. Компанія існує на ринку Харкова більше 10 років, надає широкий перелік послуг своїм клієнтам. Ми дотримуємося порядку розірвання шлюбу з іноземним громадянином, знаємо деякі законодавчі лазівки, нюанси, які допоможуть вам досягти потрібного результату справи. У термінових випадках можна дзвонити цілодобово. Ціну співпраці юрист назве при першому візиті після ознайомлення з обставинами справи, оцінки їх особливостей і складностей.

 

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect