Що робити якщо накладено арешт на майно?

kak obzhalovat arest imushchestva

Найпоширеніша ситуація, коли людина стикається з проблемою арештованого майна, пов'язана з істотною заборгованістю по кредиту або невиконанням умов позики. Але буває і так, що ніякого боргу немає, а майно все одно заарештовано. У кожній із цих ситуацій питання про те, як зняти арешт з майна, стоїть дуже гостро.

Але перш, ніж його вирішити, потрібно розібратися з супутніми обставинами, а саме, дізнатися про те, ким вона була заарештована і які у подібних дій були підстави.

Як зняти арешт з майна: ким він накладається

Тому, хто хоче зрозуміти, як зняти арешт на нерухоме майно, слід знати: накладати його відповідно до закону мають право слідчий суддя або суд. Відбувається це в тому випадку, коли в ході судового розгляду (на будь-якому його етапі) з'ясовується, що воно виступає в якості забезпечення цивільного позову. Підставою для арешту є постанова виконавчого органу.

Також в деяких випадках можуть заарештовувати майно, яке, згідно з підозрою суду, було отримано злочинним шляхом, носить сліди злочину або в принципі має відношення до будь-якого злодіяння
Заарештувати власність може і державний нотаріус, який працює з архівними записами і переносить їх до єдиного реєстру.

Питання про те, на який термін накладається арешт на майно, досить складний. Наприклад, якщо він накладен за рішенням суду як забезпечення позову, то знімається він відразу після того, як було доведено, що в цьому немає необхідності, або тоді, коли обставини у справі змінюються.

У тому випадку, коли мова йде про кримінальному провадженні, можливо оскаржити судове провадження. Але все ж частіше за все мова йде саме про арешт за борги. Як повинен діяти боржник? Багато в чому це залежить від причини арешту.

Що робити, якщо банк наклав арешт на майно

kak otmenit arest na imushchestvo

Нерухомість, придбана за кредитні кошти, які отримані від банку, може бути арештована. Оскільки підставою для права власності є іпотечний договір на квартиру або будинок, у банківській організації з'являється право вимагати у позичальника виконання своїх зобов'язаннь, в тому числі заарештовуючи кредитну нерухомість. В цьому випадку є тільки один спосіб, як скасувати арешт на майно, - потрібно просто припинити іпотечний договір, тобто виплатити всі належні кошти.

Після цього банк буде зобов'язаний протягом п'яти днів зняти арешт. Якщо зняття заборони відкладається (що трапляється не рідко) у власника нерухомості можуть виникнути проблеми з реєстраційною службою. Вони вирішуються шляхом подачі пакета документів, що підтверджують зняття арешту.

Тобто відповідь на питання, що робити якщо банк наклав арешт на майно, досить простий: потрібно виконати свої зобов'язання.

Як скасувати арешт на майно, накладений виконавчою службою

В цьому випадку дуже важливо знати, як оскаржити арешт майна, оскільки такий арешт скасовується рішенням виконавчої служби або за рішенням суду. Виконавча служба зобов'язана зняти заборону після того, як закінчується виконавча служба, дане питання знаходиться в компетенції її начальника.

Державний виконавець також може випустити постанову щодо арештованого майна, коли склалася така ситуація, що його реалізація неможлива або недоцільна.

Але як дізнатися за що накладено арешт на майно в Україні? Найкраще звернутися за цією послугою до професійних юристів, які швидко нададуть необхідну інформацію.

Часто власник власності дізнається про те, що вона має обмеження, тільки після того, як збирається здійснити операцію. У такому випадку йому слід звернутися до виконавчої служби, а після отримання відмови - до суду. І вже з рішенням суду знову приходити до виконавця.

Що пропонують фахівці: як оскаржити арешт майна

Існує певний порядок.

  • Перш за все слід запитати у наклавшого арешт органу копії документа, який став підставою для здійснення цієї юридичної дії.
  • Потім проводиться юридична експертиза всієї що має відношення до справи документації з метою виявлення підстав для припинення арешту.
  • Якщо вони є, юрист визначається з правильним способом захисту інтересів клієнта в суді і подає позов.

Спробувати захистити свої права можна і самостійно, але звернення до кваліфікованого юриста з досвідом прискорить цей процес і гарантує йому успіх.

 

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect