Приватизація нежитлового фонду

privatizatsiya nezhilogo pomeshcheniya

Приватизуються переважно житлові об'єкти, але й нежитлові приміщення різного призначення можна оформляти в постійну власність. Ті б'екти нерухомого майна, які не призначені для проживання, зазвичай входять до складу житлової власності. Вони непридатні для життя, але потреба в приватизації може виникати. Оформляти у власність громадяни можуть будь-які об'єкти, які належать уряду.

Закон про приватизацію нежитлових приміщень в Україні встановлює певний порядок проведення процедури - про нього ми і поговоримо далі.

Як проходить процедура. Порядок дій

Приватизація нежитлових приміщень здійснюється за наступною схемою:

 1. Громадянин становить заяву, в якій зазначає своє бажання оформити у власність нежитловий об'єкт. Документ строго в письмовому вигляді потрібно буде подати до місцевого органу адміністрації.
 2. На основі звернення, попереднього відповіді на нього готуються інші папери - без них приватизація неможлива.
 3. Точне рішення дається через 30 днів після подання звернення. Приватизація нежитлового фонду передбачає особисте звернення в інстанції. Це рішення може бути негативним або позитивним, дається строго в письмовій формі.
 4. Якщо громадянин отримує дозвіл на оформлення права власності, йому потрібно буде сплатити повну вартість житла. Ті особи, які раніше орендували даний об'єкт, можуть претендувати на особливі умови його покупки. Приклад - якщо термін оренди склав 3 роки і більше, то ціна квадратного метра буде та, яка вказана в кадастровому паспорті (а не яку захоче встановити продавець). Решта покупців беруть участь в аукціоні, і, якщо виграють його, оформляють покупку на загальних підставах.

Зберігайте квитанцію про сплату податку, переоформляти реєстрацію в державному реєстрі. Порядок, як приватизувати гараж, дачу, офіс, буде один і той же. В середньому процедура займає 2 місяці.

Приватизація нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку вимагає згоди всіх мешканців будинку (стаття 36 ЖК України). Для цього проводиться очні збори кооперативу, або влаштовується заочне голосування. Письмові підтвердження згоди сусідів з усіх квартир прикріплюються до заяви, складеного для подання до органу адміністрації. Під нежитловими приміщеннями в звичайних багатоповерхівках мають на увазі горища, сходи, підвали, коридори, ліфти. Без вирішення питання з приватизацією усіма мешканцями угода буде вважатися незаконною.

Приватизація нежитлового приміщення в гуртожитку теж передбачає певні особливості. Для початку уточніть, куди саме входить цікавий вас гуртожиток - це може бути власність муніципалітету або житловий фонд. З муніципалітетом все набагато простіше, ніж з фондом. В даному випадку потрібно звернутися в адміністрацію, підписати договір соціального найму, зробити виписку про поточний статус споруди. З житловим фондом порядок дій такий же, як з кооперативом у багатоповерхівці. Якщо кімната потрібна під магазин, офіс, а зробити виписку або укласти договір не виходить, спробуйте вирішити питання в судовому порядку.

Список документів

zakon o privatizatsii nezhilykh pomeshcheniy

Для оформлення права власності на нерухомість вам будуть потрібні такі документи:

 • виписка з кадастрової бази;
 • паспорт (ваш особистий);
 • заява;
 • договір оренди.

Без надання повного набору документів оформлення права власності неможливо.

Заявка направляється в адміністрацію, в ній повинні міститися такі дані:

 • відомості про заявника;
 • актуальні контакти;
 • інформація про будівництво, об'єкта (площа в метрах, адреса розташування);
 • виявлення бажання провести процедуру;
 • дата заповнення.

Найзручніше складати документ за зразком. Якщо у вас по ходу виникнуть питання про те, як приватизувати дачу, інший об'єкт, зверніться до юриста з житлових питань.

Як довго чекати

Час очікування завершення процедури оформлення ділянки згідно із законом складає 2 місяці. Якщо ви точно знаєте, як приватизувати земельну ділянку, все зробили за правилами, але процедура затяглася, або ви взагалі отримали відмову, є сенс звернутися до суду. Терміни позовної давності закінчуються через 3 роки з моменту укладення договору, так що час у вас є. Також ви завжди можете прискорити процес шляхом звернення в International Legal Protection.

Наші послуги

Юридична компанія International Legal Protection надає населенню широкий спектр послуг. Ми розповімо, як приватизувати землю, інший нежитловий об'єкт, підготуємо документи і проведемо операцію під ключ. Всі переваги співпраці з International Legal Protection:

 1. Ми маємо достатній досвід для вирішення завдань будь-якої складності.
 2. Кожен клієнт отримує індивідуальний підхід, облік будь-яких побажань.
 3. Конфіденційність особистих даних гарантована.
 4. Для вирішення кожного завдання клієнта у нас є профільний фахівець (ніяких юристів-універсалів, які роблять все і відразу).
 5. Ціни розумні, ви завжди знаєте, за що платите.

Не знаєте, як оформити земельну ділянку, не вийшло зробити це самостійно, або не хочете вникати в законодавчі тонкощі? Телефонуйте - відповімо на будь-які питання, зазначимо щодо термінів, ціни послуги, виконаємо необхідні роботи.

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect