Як розділити будинок або квартиру між власниками

поділ майна

В Україні часто цікавляться, як відбувається розподіл майна. Таке питання задають люди, які більше не можуть проживати зі своїми близькими на одній житловій території. Передбачається можливість розділу приватного будинку і квартир в багатоквартирних будинках.

Процедура передбачає обов'язкове законне виділення, принаймні, однієї-двох частин загального об'єкта. Законодавство нашої країни передбачає обов'язкове дотримання основних норм ЖК.

Житловий об'єкт обов'язково повинен відповідати наступним критеріям:

  • можливість проживання кожної людини в окремих приміщеннях;
  • наявність необхідних зручностей.

Потрібно розуміти, що при даному заході потрібно звертатися до архітектора або будівельника-проектувальнику, який зможе підготувати правильну проектну документацію. Розділ спільної часткової власності передбачає обов'язкове отримання, принаймні, двох окремих об'єктів. При цьому кожна нерухомість повинна володіти окремим входом, незалежними комунікаціями, внаслідок чого передбачається проведення кардинального перепланування.

Особливості процедури розподілу майна

Якщо будинок знаходиться в частковій власності, кожен учасник угоди повинен отримати певну частину об'єкта. Однак це не завжди виявляється можливим. Серед причин виділяють незручності, які можуть бути виявлені кадастровим інженером. Якщо розділ неможливий, передбачається можливість вирішення конфліктної ситуації за іншими схемами (наприклад, може відбутися виплата грошової компенсації). При цьому можна дізнатися, як продати будинок, якщо два власника згодні на такий варіант і поділити отримані гроші.

В Україні часто припиняють право спільної часткової власності, причому накопичений великий судовий досвід для вирішення таких питань. У цьому випадку може знадобитися звернутися до суду, якщо угоди між власниками так і не було досягнуто.

  • Позовна заява обов'язково містить наступну інформацію:
  • термін і правова підстава надходження майна у власність особи;
  • основні дані про власника житлової нерухомості;
  • відомості про частки, що належать кожному власнику.

Для того щоб відбувся виділ окремих частин, необхідно пройти наступні етапи:

  • спочатку потрібно зібрати встановлений пакет документів і передати їх кадастровому інженеру;
  • на наступному етапі потрібно отримати межовий план.

Розлучення - це одна з найчастіших причин, по якій відбувається розділ майна в частковій власності. В цьому випадку необхідно керуватися нормами СК. Співвласники, які були розведені, можуть справедливо провести розділ об'єкта або ж володіти майном спільно, розпоряджатися їм за обопільною згодою.

Важливо розуміти, як можуть бути поділені частки власності на квартиру, якщо є діти. Діти не можуть претендувати на частини, так як вони не володіють правом на майно своїх батьків.

Важливо розуміти, як розділити квартиру між власниками. Звертаючись до суду, колишнє подружжя можуть розраховувати на отримання двох однакових частин, адже вони є повноправними власниками.

Які документи можуть знадобитися

Плануючи розділ квартири між власниками, потрібно розуміти, які документи потрібні, якщо спільне проживання залишається неможливим. Найважливіше - це пред'явити документацію на квартиру або будинок. Потрібно розуміти, що поділ будинку відбувається разом з наявними земельною ділянкою та побудованими господарськими приміщеннями.

Позивач повинен подавати позов в подвійному екземплярі, так як один з них буде спрямований відповідачу, а інший буде зберігатися в судовому органі. Позів може бути відхилений, задоволений повністю або частково. Позивач сплачує державне мито при розділі будинку в натурі.

Також потрібно документально підтвердити право на майно і надати звітні документи про оцінку вартості житла. Дані документи є обов'язковими, якщо квартира в частковій власності, адже потрібно підтвердити права володіння будинком або квартирою.

Найкраще рішення - це ситуації, коли обидва власники однієї квартири або приватного будинку змогли домовитися щодо реалізації або розділу майна. Досвідчені юристи знають, що робити, якщо є два власники, як продати квартиру, тому рекомендується звернення до адвоката з житлових питань. Вони повинні володіти великим досвідом в цій сфері і бездоганною репутацією.

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect