Переведення нерухомості в нежитловий фонд

perevod zdaniya iz zhilogo v nezhiloye

Переведення житлового приміщення в нежитлове вимагає не тільки згоди мешканців, а й цілої низки документів, дотримання ряду конкретних умов. Якщо хоча б одне з них не виконано, власник нерухомості ризикує не отримати дозволу на зміни фонду, тобто процедура буде неможливою.

Зробити все вірно, зібравши документацію і виконавши всі умови, досить складно. Тому власникам рекомендується звертатися до кваліфікованих фахівців.

Основні умови для проведення операції з нерухомістю

Переведення квартири з житлового фонду в нежитловий можливе в таких випадках:

 • нерухомість знаходиться на нижніх поверхах будівлі;
 • кімнати, що знаходяться на території квартири, є непридатними для проживання за встановленими ознаками.

При дотриманні згаданих умов, але при наявності додаткових факторів переклад будівлі з житлового в нежитлове стане неможливим або складним. Весь перелік причин, за якими здійснення операції стане неможливим, представлений нижче:

 • якщо загального входу, що не задіє житлову частину, не існує або зробити його неможливо - наприклад, при створенні торгової площі на місці квартири, розташованої на першому поверсі;
 • якщо нерухомість, про яку йде мова, використовується власниками для проживання;
 • якщо згідно з правом власності на нерухомість претендують інші особи (наприклад, пайову участь).

Крім згаданих умов є ще кілька факторів, які необхідно брати до уваги. Важливі одночасно згоду сусідів і перелік документів для переведення житлового приміщення в нежитлове, оскільки ці моменти є обов'язковими згідно з державними вимогами, встановленими для будь-яких операцій з нерухомим майном.

Особливості процедури та документація

Як перевести приміщення або квартиру з житлового в нежитловий фонд:

 1. Експлікація і план нерухомості, про яку йде мова. Щоб отримати їх, потрібно при собі посвідчення особи і документ власності. Нерідко додатково необхідно мати в пакеті договір підстави.
 2. Технічна документація - паспорт і план.
 3. Пожежне висновок, що свідчить про те, що квартира відповідає всім встановленим стандартам.
 4. Висновок державної санітарно нагляду. Співробітник СЕС в обов'язковому порядку оглядає приміщення, перевіряючи його відповідність санітарним нормам.
 5. Довідка, яка свідчить про те, який статус приймають приміщення, що оточують квартиру.
 6. Згода сусідів (власників), коли мова йде саме про багатоквартирний будинок. Він повиннен належати не прописаним на площі особам або що знімають нерухомість на момент переведення. При цьому буде досить, якщо на зборах з'явиться як мінімум половина мешканців, а рішення прийме дві третини.
 7. Технічний висновок.
 8. Виписка з будинкової книги. Описується стан всієї будівлі на підставі документації власника, яке збираються перевести.
 9. Проект перебудови. Документ, який відображає, яким чином буде змінена нерухомість і як це вплине на її зовнішній вигляд і функціональність.

Це вся документація, яка потрібна при оформленні дозвільного документа. При невиконанні будь-якого пункту процес стане неможливим для власника.

Чому важливо звернення до фахівця

Так як вивести квартиру з житлового фонду в нежитловий стане можливо виключно за фактом проходження кожного зі згаданих етапів, у багатьох власників виникають проблеми не тільки зі збором і оформленням документів, а й перевіркою правової бази. Дані аспекти та специфіку роботи знають тільки кваліфіковані юристи, здатні за відносно короткий час провести процедуру за всіма встановленими державою правилами.

Щоб в майбутньому з нерухомістю не виникло проблем і власнику не треба було розбиратися в неправильному порядку оформлення або платити штраф за порушення чинних законів, необхідно звернутися до команди досвідчених фахівців. Компанія «International Legal Protection» пропонує юридичні консультації із земельних питань на кожному з етапів перекладу, забезпечує клієнта консультаціями і всебічною підтримкою в питаннях, що стосуються нерухомості.

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect