Прийняття спадщини в Україні в 2020

Питання спадкування майна рано чи пізно постають практично перед кожною людиною. В ідеалі спадкодавцеві потрібно заздалегідь подумати про те, що, як і кому він планує залишити. Оформлення спадщини за життя спростить всім життя і скоротить витрати в майбутньому. Зараз в Україні передати майно, інші цінності можна тільки при наявності відповідних документів. Якщо виникають питання, замовляйте юридичні консультації із питань спадщини.

Зміни законодавства в отриманні спадщини

Адвокат по спадку в Харкові уважно вивчить обставини вашої справи і допоможе домогтися потрібних результатів. Іноді люди втрачають чималі суми тільки тому, що втрачають час, не знають законів. Своєчасна консультація юриста по спадку допоможе вам захистити свої інтереси. Питання зі спадкового права є одними з найактуальніших в практиці юридичних контор. Їх самостійне рішення ускладнюється тим, що законодавство постійно змінюється, в нього вносяться корективи і поправки. Так що, якщо виникла спірна ситуація, вам допоможе юридична консультація з питань спадщини. Досвідчений адвокат дасть чесні прогнози, зорієнтує щодо можливого результату справи.

Порядок вступу в спадок при смерті власника

Кожна людина має право розпоряджатися майном у власності на свій розсуд, передавати його після смерті дітям, онукам, третім особам. Але щоб в майбутньому не виникало зайвих проблем, рішення потрібно оформити нотаріально.

Коли заповіту немає, а майно є, питання з його передачею вирішується в законному порядку. У спадкоємців є півроку для вступу в законні права. Для цього їм потрібно подати заяву про намір, тобто підготувати документи по всім правилам. Можливий розгляд звернень і після заявленого терміну, але це складна, тривала процедура, так що краще буде вкластися в 6 місяців. Адвокат у справах спадщини допоможе швидко вирішити питання, якщо пропущені терміни, оформлення спадщини через адвоката буде єдиним способом відновитися в законних правах.

Після подачі і прийому заяви нотаріус відкриє справу про спадщину. Після закінчення визначеного згідно із законом терміну кожен спадкоємець отримає документ, який вказує на його причетність до певної частки. При відсутності заповіту спадщина покійного розподіляється серед родичів з урахуванням категорії спорідненості. Послуги юриста по спадку будуть корисні тим, хто не згоден із запропонованою схемою розподілу спорідненості за ступенем дальності. Прийняття спадщини адвокат проведе за законом, допоможе обійти підводні камені і добитися потрібних результатів.

Всього черг спадкоємців виділяється 5:

  • 1 черга – подружжя, батьки, діти покійного.
  • 2 черга – бабусі, дідусі, брати, сестри.
  • 3 черга – тітки і дядьки.
  • 4 черга – особи, які проживали з померлим в його родині мінімум протягом п'яти останніх років (прийомні діти, цивільне подружжя, інші родичі та треті особи).
  • 5 и 6 черги – всі інші родичі померлого.

Кожен спадкоємець має право відмовитися від належної йому за законом частки. Для цього потрібно звернутися до юриста з оформлення спадщини або вирішити питання з нотаріусом самостійно.

Спадкування майна за заповітом

Для передачі спадщини за заповітом потрібно надати папери, які б підтверджували право власності на конкретне майно. Якщо документів, які вказують на права володіння немає, то власність померлого переходить державі. Консультація юриста по спадку допоможе розібратися в незрозумілих моментах і оформити необхідні папери.

Також потрібно враховувати тип власності - вона може бути пайовою або загальною (цими питаннями займаються адвокати по розділу спадщини). Спадкоємець повинен розуміти, яка саме частка йому заповідається. Для отримання повних відомостей з питання зверніться до нотаріуса (приватного або державного - це не важливо). Терміни вступу в спадок ті ж - півроку після смерті заповідача. Подавайте заяву і вступайте в законні права. Якщо терміни пропущені, обов'язково зверніться до юриста - це допоможе домогтися потрібних результатів.

Останні зміни в законі про спадок в України

При оформленні спадщини до юриста можна не звертатися, якщо ви відчуваєте в собі сили розібратися з поточними питаннями без професійної допомоги. Пропонуємо Вам ознайомитися з останніми законодавчими змінами.

Згідно з новими законами, спадкоємець може звертатися до юриста з оформлення спадщини в разі пропуску строку у 6 місяців - раніше з цим виникали складності. Юрист зі спадкового права відправить запит до нотаріуса, дізнається, було ім'я клієнта вказано в заповіті чи ні. Обов'язково потрібно підготувати обґрунтування причин, за якими не відбулося вступ в спадок у встановлені терміни. Пошукайте вагомі причини на кшталт неодержання повідомлення, пр. Ці дії оформляються нотаріально, з додатковими витратами не пов'язані. Звертатися до державного нотаріуса дешевше, але до приватного зручніше.

Якщо замовляєте послуги адвоката, рішення всіх питань він візьме на себе. У нашому центрі адвокати зы спадкових питань в Харкові ціни встановлюють доступні, рекомендуємо замовляти послуги під ключ. Також ви завжди можете отримати першу ознайомчу консультацію юриста з питань спадщини для оцінки обставин справи та уточнення питань, що цікавлять.

Права власності і спадкування майна

Успадкувати права власності на майно покійного може як його родич, так і будь-який інший чоловік. Третя особа може не мати родинних зв'язків з покійним, якщо дотримані інші умови. Юрист в даному випадку допоможуть розібратися в законодавчих нюансах, не втратити майно.

Розглянемо порядок спадкування прав на такому прикладі. Власниками приватизованого житла можуть бути мати, батько і їхні діти, кожному при цьому належить рівна частка у власності. Якщо помирає один власник, інші можуть розділити його частини. Але серед родичів покійного можуть бути інші спадкоємці - і вступає правило першої черги. Юрист по вступу в спадок роз'яснить незрозумілі моменти і допоможе отримати власність тим особам, які проживали з покійним. Згідно із законом права власності можуть відійти бабусям, дітям від першого шлюбу. Такі справи відносяться до категорії складних, вимагають обов'язкової участі адвокат зі спадкового права.

Документи для написання заяви про спадок

Щоб відкрити справу про спадок, потрібно скласти заяву і прикласти до неї свідоцтво про смерть покійного, паспорт заявника, довідку, яка підтверджує останнє місце проживання покійного. Всі питання по оформленню спадщини юрист роз'яснить в індивідуальному порядку.

Є питання? Грамотний юрист в Харкові оцінить обставини справи і дасть вам прогнози. Оформлення спадщини в Харкові здійснюється під ключ при вашому мінімальної участі. Перша юридична консультація у спадок ознайомча. Ціна оформлення спадщини в Харкові буде залежати від складності справи, обсягів майбутніх робіт. Вона називається до підписання договору, в процесі співпраці не змінюється. Ви можете задати питання юристу у спадок прямо зараз.

Не знаєте до кого звернутися за допомогою? Телефонуйте:
+38 (057) 765-88-88 , +38 (073) 064-06-07

(в екстрених випадках телефонуйте цілодобово)

Callback button image
Сервис звонка с сайта RedConnect